רוצים להציץ לי לסירים?‎

רוצים להציץ לי לסירים?‎

תמי סירקיס

תמי סירקיס

מנטורית לתזונה מבריאה

עוד שבועיים בדיוק – נשב בהרכב משפחתי גדול סביב השולחן ונחגוג את ליל הסדר. הפעם אני מצרפת לכם סרטון שצילמתי במטבח שלי ובו אני נותנת לכם הצצה קטנה לסירים שלי ואיך אני מתחילה להתארגן לחג ולבשל שתי מנות עיקריות כבר היום ומקפיאה עד החג.
 
כדי שהערב עצמו יהיה שמח, טעים ונטול סטרס טוב להתחיל לתכנן ולחלק משימות כבר השבוע. הכנתי לכם רשימה קטנה של מטלות ואתם מוזמנים להעזר בה ולתת לי משוב – מה הטיפים שלכם להתארגנות טובה לחג. 
 
רשימת ציוד
לוודא שאתם מסודרים עם מספיק ציוד: 
שולחנות, כסאות, מפות מפיות, קישוטים, סכו"ם, כוסות שתיה קרה, כוסות יין, כוסות קפה/תה, צלחות מרק, צלחת מנה ראשונה, צלחת עיקרית, צלחת קינוחים, צלחת נפרדת לסלטים (אם אוהבים).
אם מדובר בשולחן גדול עם הרבה אנשים – שווה לשקול כלים חד פעמיים איכותיים או לשכור כלים כדי לצמצם את העבודה של ניקוי אחרי. 
 
לפני הארוחה
לוודא שיש מי שיודע שהנושאים האלה הם באחריותו: הגדות זהות לכל השולחן, כיפות (למי שמקפיד), כוס לאליהו, מארז מיוחד למצות לטקס, צלחת סדר כולל כל הסימנים, מצות, ביצים קשות, חרוסות, מרור, כרפס, מי מלח, ויתר סימני החג לפי המסורת, פרסים ללילדים שמוצאים את האפיקומן. יינות, שתיה קלה (מים / סודה – עדיף), קפה ותה לסיום.
תפריט הארוחה 
אני בטוחה שלכל משפחה יש את המנהגים והטעמים שלה אבל אני ממליצה בחום להיות בתשומת לב שלא להגזים בכמויות ובמגוון. זכרו: זאת ארוחת ערב משפחתית – לא בופה "אכול כפי יכולתך" בקלאב-מד…
 
תפריט מוצע: 
מרק עם או בלי כופתאות
מנה של דגים – לפי מתכון אהוב 
סלטים של ירקות טריים – 2-3 סוגים לא יותר
מנה של בקר
מנה של עוף
מנה צמחונית (לפי  הצורך)
תוספות חמות – 2-3 לא יותר
קינוח 
דבר מאפה עם הקפה/תה בסוף
הפעם אני רוצה לשתף אתכם בפטנט שאני אוהבת להכין בעזרתו שתי מנות עיקריות בו-זמנית. כפי שתראו בסרטון, אני עובדת עם שני סירים זהים שאת שניהם אפשר יהיה להכניס לתנור אחרי הבישול הראשון על הכיריים. את החלק הראשון של הבישול אני עושה יחד עבור שתי המנות ובמחצית הדרך, אני מתבלת כל סיר בתיבול אחר לקבלת אוכל עם טעמים אחרים לגמרי. 
אני ממליצה בחום להכין כבר היום לפחות חלק ממנות החג ולהקפיא עד להגשה, ובכך לחסוך הרבה זמן ולחץ לקראת הערב עצמו. 
בתיאבון! 

הקישורים למתכונים לרשותכם כאן:

לקורס הדיגיטלי שלי
יסודות התזונה המבריאה
כבר נרשמתם?

זכרו, המפתח לשינוי בחיים הוא החלטה שפשוט לוקחים!

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מוזמנים לעקוב

אני מעלה תוכן מעניין ומתכונים טעימים