fbpx

שלום חברים,

ט”ו באב, “חג האהבה” הקיצי שלנו, הוא הזדמנות טובה לדבר על אהבה. לא רק על הרגש אלא גם המלאכה של “לעשות אהבה”. מחקר חדש ומעניין, שיתפרסם באוגוסט וצוטט בניו יורק טיימס השבוע, מצא שיש קשר חיובי בין אושר לבין קיום יחסי מין. זוגות בוגרים ונישואים, שהשתתפו בניסוי ודיווחו על קיום יותר יחסי מין לעומת זוגות אחרים, דיווחו בהתאמה, על רמת אושר גבוהה יותר מהאחרים. לא מאוד מפתיע – אבל טוב לדעת. כדי לוודא שאכן יותר יחסי מין יניבו יותר אושר, משתתפי הניסוי התבקשו להכפיל את מספר הפעמים שקיימו יחסי מין ולדווח על מצב רוחם מדי יום. למרבה הפלא, הזוגות שהצליחו לעמוד במשימה לא דיווחו על עלייה בשמחה אלא ההפך – ירידה באנרגיה ובהתלהבות, הנשים וגם הגברים הודו שהפעילות המינית הנוספת שנדרשה לצורך הניסוי לא הייתה מהנה. מסקנה ראשונה וברורה היא שממש לא כדאי להשתתף בניסיונות אוניברסיטאיים בנושא סקס. מעבר לכך, מסקנות החוקרים הייתה שאיכות הסקס היא כנראה, התכונה המשמעותית. הזוגות, שאיכות הסקס שלהם טובה יותר, נהנים ממנו יותר, מקיימים יותר וגם שמחים יותר. המסקנה מכאן היא אפוא, שאין מדובר בכמות אלא דווקא באיכות יחסי המין אשר משפיעה על האושר שלנו ועל החוויה הנעימה כל כך של אהבה וחברות שיש לנו. ההשקעה צריכה להיות אפוא, בשיפור האיכות ופחות בלחץ על הכמות.

“ומה לכל זה בניוזלטר שעוסק במתכונים ותפריטים?”  חלקכם בוודאי שואל – ואני עונה שהעונג בחדר השינה מתחיל בהשקעה במטבח. מאז ומעולם יש לאוכל חלק חשוב במלאכת הפיתוי והפינוק ויש מידע רב (מדעי יותר ומדעי פחות) על תכונות מזונות כ”אפרודיזיאק” – מעוררי חשק. גם אם המנה עצמה אינה מעוררת חשק היא עוזרת לנו לתקשר שאנחנו בעניין ורוצים לשמוח ביחד. אם תרצו – “האוכל הוא המסר”. לדעתי, לא צריך להגיע לצימר רומנטי או לחדר יקר בבית מלון – אפשר להפוך אפילו את חדר השינה שלנו למקום של אהבה אם רק מתחילים את המשחקים המקדימים במטבח.

פבלובה זוגית

 

לכן, השבוע אני מציעה לכם להכין באהבה קינוח שיכול לשמח ולעורר את החושים: פבלובה זוגית אשר כוללת “ענן” נשיקה לבן, פירות קיץ טריים וביניהם קצפת מתוקה. הכל מוגש בערמה קצת מרושלת על מצע רוטב שוקולד חמים. לאיזה חדר בבית, שבו תחליטו ליהנות מהמנה, קחו אתכם שתי כפיות (והרבה מפיות). שיהיה לכם בכיף!

pavlova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יולי נגמר, מחצית הקיץ כבר מאחורינו  וחגי תשרי ממש מעבר לפינה. נותרו לי ביומן עוד מספר תאריכים להופעות באירועי חברה, ישובים וסיבות פרטיות -אתם מוזמנים להתקשר אלי או לאילנה ולשריין לכם מועדים. כמו כן, אתם מוזמנים לצרף חברים ובני משפחה לניוזלטר שלי.

מחמאה רחל

 

וכמו תמיד אני מזמינה אתכם להיות חברים בעמוד הפייסבוק הרשמי שלי.שם, תמצאו מידע על הופעות, מתכונים, סרטונים, טיפים ומבצעים. תוכלו ליצור איתי שם קשר ולקבל הצעת מחיר לאירוע הבא שלכם!
כנסו ללינק ולחצו על אהבתי בראש העמוד LIKE

https://www.facebook.com/sirkistami

אשמח מאד למשוב, ועוד יותר אשמח אם תעלו תמונות לדף הפייסבוק שלי וכמובן שאפשר גם במייל חוזר.

שלכם,

תמי

 

מבצע מיוחד
בעקבות המצב

הקורס שלי
"המדריך ליסודות התזונה המבריאה"
במחיר מיוחד

49 ש"ח בלבד!

המבצע לזמן מוגבל.

דילוג לתוכן