fbpx

שלום חברים,

שנה חדשה בפתח וזאת הזדמנות לקבל כמה החלטות חדשת בקשר לבריאות שלנו. כמו בכל החלטה רצינית – כשעוברים לתזונה דלת פחמימות נאלצים להיפרד מהרגלים נעימים. תאמינו לי – אני יודעת על מה אני מדברת: כל כך הרבה ארוחות טעימות שלי היו מבוססות על מנות עם קמח וסוכר והן שימחו וניחמו אותי ואת האורחים שלי. נכון. גם אני לא האמנתי שאצליח להתמיד בתזונה ללא עוגות, לחם, פסטה וחטיפים. פחדתי שאני אהיה אומללה ועצבנית ללא פחמימות. אבל, לתדהמתי גיליתי שאני מרגישה מצויין, יורדת במשקל ורואה שיפורים בבדיקות הדם שלי. פתאום הבנתי שהאוכל שכל כך אהבתי במשך שנים פשוט הזיק לי. אחרי שלב ההבנה, הפרידה הייתה קלה הרבה יותר.

.

תזונה דלת פחמימות היא רחוקה מאוד מלהיות עונש – ראו את המתכון  פנקייקס בננה וקוקס מטוגנות בחמאה – לא “דיאט” ולא “לייט” – פשוט אוכל טעים ומשביע.פנקייקס בננה קוקוס

.

אתם בוודאי אומרים עכשיו: ” הכל טוב ויפה – אבל איך ואיפה מתחילים?”

שמחה ששאלתם!  בדרך כלל, מתאמנות ומתאמנים שלי מוזמנים לקנות מחברת יפה ולכתוב בה המון דברים: יומן אכילה, תיעוד הצלחות ואתגרים, משפטים למחשבה, משימות שבועיות ו”רשימות הוקרה”. המחברת מגיעה איתם לכל פגישה כי אני יודעת שהזיכרון שלנו הוא חמקמק ונוטה להיות מוטה. עם הזמן המחברת מתמלאת במחשבות, משימות, רשימות קניות, מתכונים ותפריטים. מתאמנים חוזרים למחברת גם אחרי שמסתיימים שלושת חודשי האימון – ונזכרים במסע.

.

נכון, אימון בריאות אישי איתי הוא “פינוק” שמצריך זמן, כסף ואנרגיה. בימים אלה אני עובדת על מוצרי תוכן דיגיטלים, שיהפכו את אימון הבריאות איתי לנגיש יותר. בינתיים, אתם מוזמנים להתחיל אימון בריאות בשיטת “עשה זאת בעצמך” ובשלב ראשון לקנות לעצמכם מחברת חדשה ולמלא אותה בתוכן שיעזור לכם להתקדם באופן עצמאי:

.

1. רושמים את המטרות שלכם

פנו לעצמכם שעה שקטה ושבו לכתוב: שאלו את עצמכם: “איפה אני רוצה להיות בעוד שלושה חודשים?” סמנו לעצמכם מטרה הגיונית, מבוססת מציאות. מטרה שאפשר למדוד אותה כדי לראות אחר כך – אם אנחנו מתקרבים או מתרחקים.

.

2. רושמים את סיבות שלכם

הסבירו לעצמכם “למה” אתם רוצים להגיע ליעד. פרטו בכתב מה הם שלושת הדברים הטובים .בחייכם שיתעצמו כשתגיעו ליעד שלכם . ברשימה נפרדת רשמו מה הם שלושת הדברים . הגרועים שייפסקו כשתגיעו ליעד שלכם. אין מנוס –  אתם צריכים “לשווק” לעצמכם את השינוי, כי הדרך לא תמיד תהיה קלה.

.
3. רושמים משימות ומטרות קצרות מועד

כל צעד – גם הקטן ביותר לכיוון המטרה ראוי לתיעוד וחגיגה. ואיך נדע אם הצלחנו אם לא נגדיר מטרות? אגב, באימון בריאות לא כל המטרות קשורות באוכל. השינוי מקיף נושאים כמו הוספת ספורט לחיי היו-יום שלנו; מציאת זמן למנוחה ורגיעה; כתיבת “רשימות הוקררה” והעמקת הלימוד וההבנה של מה עדיף לאכול וממה עדיף להימנע.

.

4. מחפשים (ומוצאים) שותף טוב

חפשו ומצאו שותף טוב – מישהו שיעשה אתכם את השינוי, מישהו לדבר איתו על התכניות שלכם, מישהו שיעודד אתכם ברגעי המשבר וגם יעזור למצוא פתרון נגיש. טוב שיש מישהו שיצא אתכם להליכות בפארק או לקניות של מוצרי המזון הנדרשים. זה יכול להיות בן זוג, חברה, שכנה או בן משפחה – העיקר שתבחרו אדם שיעלה לכם את רמות האנרגיה ולא יכביד עליכם עם הצרות שלו.

.

5. מחביאים את המשקל

במשך החודש הראשון של המעבר לתזונה דלת פחמימות לא נשקלים. לכל גוף יש את הקצב והסדר שלו. מי שכבר העביר את הגוף שלו דרך כמה דיאטות יודע שהגוף לא “משחרר” בקלות עודפי שומן. לעתים, השיפורים הראשונים יהיו דווקא בבדיקות הדם ובהיקפים ולא במשקל. הציפייה הלא ריאלית והאכזבה הלא מבוססת הן רעלנים של תהליך הפרידה מפחמימות..

.

אפשר לעשות את הדרך לבד. ככה אני התחלתי. אבל, כשיש ליווי של איש מקצוע  – זה הרבה יותר קל.

 

אימון בריאות אישי זאת הדרך הקלה לצאת ביחד למסע קשה.

 

בשיחות האימון איתי נלמד מה הם הערכים האישיים שלכם – לא נמציא כלום – רק נחפש ביחד את מנועי המוטיבציה שלכם. נמצא בדיוק  מה “עושה לכם את זה?” כי רק שינוי במחשבות יגרור שינוי בפעולות ומשם להגברת הביטחון העצמי והעמידות בפני פיתויים. נכון, אתם יכולים לעשות זאת לבד בלי עזרה, אבל אימון הבריאות מציע מסגרת, זינוק ושיטה מסודרת וברורה.

.

אגב, גם אם אתם לא בוחרים בתזונה בסגנון פליאו, אימון הבריאות יכול לשפר את איכות חייכם.

רוצים גם? הקליקו כאן.

שלכם,

תמי

מבצע מיוחד
בעקבות המצב

הקורס שלי
"המדריך ליסודות התזונה המבריאה"
במחיר מיוחד

49 ש"ח בלבד!

המבצע לזמן מוגבל.

דילוג לתוכן