האלבום הפרטי שלי מכנס מטבוליקס‎

תמי סירקיס

תמי סירקיס

מנטורית לתזונה מבריאה

שלום חברים,
חלף שבוע מאז כנס מטבוליקס, כנס בן יומיים בנושא תזונה קטוגנית, דלת פחמימות כאמצעי לריפוי ותיקונים של מחלות מטבוליות. בכנס השתתפו למעלה מ-600 איש כולל עשרות רפואים ואנשים מקצוע פרה-רפואים, מכל הארץ. 
 
היו בכנס הרצאות, דיונים ואפילו ויכוחים בנושא תזונה דלת פחמימות והשלכותיה. תכננתי להכין לכם סיכום וסקירה מקיפים, אבל, כדרכו של היקום, תוכניות לחוד ומציאות לחוד: ביום שני נסעתי לבית שאן לתת הרצאה חדשה בנושא “בריאות מגדרית” במסגרת מיזם פורץ דרך של נעמ”ת, הכללית ועיריית בית שאן – לקדם בריאות נשים ונערות מתוך ההבנה שיש פערים על רקע מגדרי בין בריאות נשים וגברים. היה מעצים ונהדר! למחרת פרצה מלחמה (שאני מקווה, שאכן נכנסה להפסקת אש); וברמה המשפחתית אנחנו ביישורת האחרונה של הסידורים לקראת החתונה של הבת שלי בשבוע הבא (טופו! חמסה)… כך שעד למועד כתיבת שורות אלו לא הגעתי למחברת שלי מהכנס כדי לסכם לכם מה היה. 
 
אז, ברשותכם, הפעם אני אשתף אתכם באלבום הצילומים הפרטיים שלי מהכנס עם אנשים שאני כל כך מעריכה, ובסוף יש תרגום ותקציר של מה שאמרתי כשהיה תורי להציג את הדובר שנעל את הכנס  – מר גארי טאובס.
אני עם דר’ גפרי גרבר Dr. Gerber ועם איבור קמינס Ivor Cummins  עם העותק החתום של הספר שכתבו יחד על בריאות ותזונה קטוגנית / דלת פחמימות: eat rich live longer . דר’ גרבר הוא רופא משפחה מדנבר, קולורדו. הוא מומחה לתזונה דלת פחמימות ומחלות מטבוליות; איבור קמינס הוא מהנדס מאירלנד, שמציע ניתח את גורמי הסיכון לתחלואה לבבית לפי עקונות של “ניהול משבר” הנדסי. מרתק!
 
אני עם פרופ’ סטפן פיני Stephen Phinney – מומחה לתזונה דלת פחמימות ואחד המייסדים של וירטה בריאות VIRTA HEALTH, מרכז הטיפול הראשון בארה”ב שהוכח קלינית שאפשר להכניס סוכרת סוג2 ל”הסגה” בבטחה ובאופן בר-קיימא בעזרת תזונה, ללא תרופות או ניתוחים.
אני עם בני הזוג דר’ דוויד אנווין ואשתו דר’ ג’ן אנווין מאנגליה, שניהם מומחים בטיפול ובמניעת סוכרת בקהילה שלהם. הם זכו בפרסים של מנהל הבריאות האנגלי על הישגים יוצאי דופן בחיסכון ובשיפור באורח החיים של מטופלים בעלי עודף משקל וסוכרת על ידי תזונה כאלטרנטיבה לטיפול תרופתי, בקהילה.
 
אני עם דר’ אריק ווסטמן מארה”ב ודר’ מריאלה גלאנט מישראל – שני רופאים מובילם בתחומם שעוזרים לחולי סוכרת והשמנת יתר להבריא עם דגש על תזונה דלת פחמימות / קטוגנית. 
 
קרדיט צלם: שאולי לרנר
אני עם גארי טאובס Gary Taubes עיתונאי-חוקר אמריקאי, מומחה בתחום מדעי הבריאות והתזונה, מייסד ונשיא המיזם למדעי התזונה NuSI – Nutrition Science Initiative, מחבר מספר רב של ספרים ובהם: The Case Against Sugar (2016), Why We Get Fat (2011), Good Calories, Bad Calories: (2007
קרדיט צלם: שאולי לרנר
קרדיט צלם: שאולי לרנר
הסרטון באנגלית יעלה בקרוב ביו-טיוב ובינתיים הנה תרגום ותקציר של מה שאמרתי על הבמה:
 
שלום, שמי תמי סירקיס אני מאמנת בריאות מוסמכת ומחנכת לתזונה מבריאה. אני מרצה, בלוגרית, יו-טיוברית, כותבת מתכונים ומאמרים קבועים על תזונה דלת פחמימות כאורח חיים. בזכות אימי, רות סירקיס, גדלתי מוקפת באוכל, מתכונים ואהבה לספרי בישול. 
 
אני חייבת להתוודות בכך שמרגש אותי לעמוד על אותה הבמה יחד עם האורחים שהגיעו מחו”ל, בסוף כנס מדהים, יותר ממה שהיה מרגש אותי לפגוש את ברוס ספריגסטין, ביונסה ו-ליידי גאגא. הם בסה”כ כוכבי רוק – אבל אתם הרעדתם את עולמי.
 
דמיינו את התמונה – חג פסח, לפני 7.5 שנים אני מתארחת אצל החברה שלי דר’ מירה ליבובץ והיא מספרת לי על ספר שהיא קוראת שמדהים אותה: “המחבר אומר שאנחנו עושים הכל הפוך! זה לא קשור בקלוריות נכנסות ויוצאות אלא באינסולין; פחמימות עושות אותנו שמנים וחולים ודווקא שומן מרזה.” אאווואא!! “וכיוון שאת יותר מלאה ממני” היא אמרה, תוך ציון ההבדל הניכר בין שתינו “למה שלא תנסי את זה ונראה מה יקרה לך…” וכך בערך, התחיל המסע המאוד פרטי שלי כתלמידה ומורה בעולם של תזונה דלת פחמימות. עד ראש השנה (חצי שנה אחרי) מצאתי את הייעוד שלי בחיים ואיבדתי 18 קילו (שאת רובם לא מצאתי עד היום).
 
מאז לא חלף יום בו לא למדתי משהו חדש בתחום בזכות, הרצאות, ראיונות, פודקסטים; מאמרים, ניוזלטרים, ספרים מחקרים שלכם –  האורחים המכובדים של הכנס מכל העולם. אני הגרופי שלכם!! 
 
אתם ה”זכרי אלפא” של השבט הבינלאומי שלנו: נלחמים בחברות המזון והתרופות הגדולות; ציידים ולקטים של עדויות, מידע ומחקרים חדשים אודות האמת על תזונה נכונה ומבריאה. בתמונה הגדולה הזאת, אני רואה עצמי כ”נקבת אלפא” מקומית: עושה סדר בכל ה”שפע” שאתם מביאים: מתרגת לעברית ו”חותכת” את כל הידע למנות קטנות של הנחיות והוראות הפעלה. הופכת את הרעיונות הגדולים לרשימת קניות, תפריט משפחתי ומתכון לארוחת ערב. זה מה שאני עושה מדי יום בבי תהפרטי שלי וכך אני עוזרת לקוראים וללקוחות שלי.
 
והכל התחיל מחברה אחת טובה, וספר אחד טוב בשם “קלוריות טובות וקלוריות רעות” מאת מר גארי טאובס. אני נרגשת וגאה להציג אותו היום ולנצל את הבמה כדי להודות לו על הספרים והעשייה שלו אשר שינוי את חיי: את בריאות והקריירה. תודה!
קרדיט צלם: שאולי לרנר

מתכון: מרק דלעת ותפוח הודי

והפעם קבלו – מרק מחית ירקות צמחוני לחלוטין וללא מוצרי חלב. במרק יש שילוב של דלעת, גזר, כרובית ותפוחים…

כן כן. מבשלים הכל יחד בקרם קוקוס ומתבלים בתבלינים הודיים ארומטיים. מומלץ להגשה כמנה ראשונה או כתוספת סמיכה על אורז לבן. מתאים לאכילה חם או פושר לפי הטעם ומזג האוויר .

הקישורים למתכונים לרשותכם כאן:

לקורס הדיגיטלי שלי
יסודות התזונה המבריאה
כבר נרשמתם?

זכרו, המפתח לשינוי בחיים הוא החלטה שפשוט לוקחים!

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מוזמנים לעקוב

אני מעלה תוכן מעניין ומתכונים טעימים