“גב’ סירקיס הצעירה, התיק שלך קטן מדי בשביל המשרד שלי”, ענה לי איש המקצוע הבכיר אליו אזרתי אומץ לפנות בטלפון. “לא כדאי לך, שכר הטרחה שלי, יאכל לך את כל העניין…”, הבהיר  רגע לפני שהודיתי לו בנימוס וניתקתי את השיחה. “אבל תקשיבי..” הוסיף במחשבה שניה, “בואי למשרד שלי לפגישה, תשאלי אותי את כל השאלות, אני אענה לך – ותטפלי לעצמך בנושא. אני לא אגבה ממך כסף על זה. בואי. בואי.”

 

הגעתי לפגישה בזמן, עם פנקס ושאלות מסודרות לפי סדר החשיבות, Copyright: <a href='http://www.123rf.com/profile_vvvita'>vvvita / 123RF Stock Photo</a>כך שבכל שלב שהוא יאותת לי שנגמר הזמן “פּרוֹ-בּוֹנוֹ” שלי, אצא עם מקסימום מידע. ישבתי על קצה הכיסא והוא ישב מולי נינוח ושליו. שאלתי והוא ענה, האריך והוסיף דוגמאות להמחשה. הצצתי בשעון מדי פעם והרמתי אליו עיניים לוודא שאני לא מתחזרת עם זמנו היקר. אפילו הגנבתי שאלת קיטבג בנוסח “תגיד, מתי הפגישה הבאה שלך?”.

 

הוא עצר את שטף דיבורו, הביט בי ואמר “תירגעי בבקשה. אני יודע מה אני עושה.” המילים “לא נעים לי להכביד עליך ככה” ברחו לי מהפה מעצמן.
“תקשיבי!” הוא פתאום הרצין מאוד “יש דברים, שאני יודע ואת לא.” ועוד לפני שהגבתי הוא התחיל לספר:

 

“ביום שישי אחר הצהריים לפני שנתיים-שלוש אני התקשרתי אליך הביתה לשאול שאלה בקשר למתכון מספר של אימא שלך. אישתי ניבאה שאת תטרקי לי את הטלפון בפרצוף, או שתנפנפי אותי בצורה מנומסת כזו או אחרת.” פערתי את עיני ובאופן לא רצוני הרמתי חצי כתף, “ומה היה?” שאלתי בסקרנות כנה. “לא טרקת ולא בטיח. ענית וענית… אני לא הצגתי את עצמי ואת לא שאלת את שמי… ואני יודע מי אני ואני יודע מי את. אבל את עונה ברצינות לזר”. חייכתי במבוכה. “באיזה שהוא שלב החלטתי לראות מתי תישברי” אמר עם חיוך שובב בעיניים “הפגזתי אותך בשאלות שונות ומשונות מתוך כוונה לראות מתי תעיפי אותי לכל הרוחות”.

 

“נו…. ומה היה?” שאלתי בסקרנות גדולה עוד יותר. “ניצחת אותי!” הוא ענה, “באיזה שהוא שלב, נגמרו לי השאלות, הודיתי לך וסגרנו את השיחה… ובשום שלב לא ביררת מי אני”. הבטתי בו ולא ידעתי מה להגיד. “ופתאום, שבוע שעבר, את מתקשרת אליי – out of the blue – וצריכה ממני עזרה. אז בבקשה תמי – תמשיכי לשאול ותני לי לענות – כי אני רוצה לנקות איתך את השולחן הזה כבר מזמן”.

 

כל החיים זה סבב של “נגיעות רכות”. יש סבבים קצרים, יש סבבים ארוכים ויש סבבים שלעולם לא יסגרו. וזה בסדר.
אני באמת לא יודעת ולא זוכרת במי נגעתי השנה. אני רק מקווה שעשיתי יותר טוב מרע. מאחלת שנה טובה לכולנו.