fbpx

שלום חברים
המייל הפעם מוקדש ליום העצמאות ובהמשך תמצאו טיפים מנצחים להכנת סטייקים מושלמים וגם מתכון נהדר ליד הסטייק, אבל לפני זה תדעו שבזמן שאתם קוראים מייל זה נפתחת הרצאת המבוא לתזונה מבריאה בתל-אביב, שברנו הפעם שיא במספר הנרשמים והחדר גדוש ושמח מאוד!
mavohaifa

הבקשות זורמות מכל הארץ להגיע לתת הרצאות מבוא לתזונה מבריאה בכנסים של אנשי מקצוע, הרצאות לקהילות וחוגי חברים. ובמקביל מתרבות הבקשות לפתוח עוד קבוצות אתגר שהן השקעה אדירה שלי ושל הצוות שלי.

לכן בעוד שבועיים ייפתחו במקביל שני אתגרים לתזונה מבריאה בחודש מאי:
אחד בחיפה בימי א ואחד בתל-אביב בימי ג’,
מניסיוני ניכר שהתזונה המבריאה מועילה למי שרוצים לרדת במשקל אבל דווקא אנשים עם מחלות כמו פיברומיאלגיה, מעי רגיז, ומחלות אוטואימוניות מצאו אצלנו תשובה ופתרון. הקבוצה הגדולה ביותר של מטופלים שרואים שיפורים יוצאי דופן הם מי שמוגדרים חולי סוכרת סוג 1, סוג 2 וטרום סוכרת.
לצערי, מערכת הבריאות לא מציעה באמת פתרון לקבוצה גדולה זאת של מטופלים אלא (במקרה הטוב) רק “ניהול” המחלה עם תרופות וזריקות אינסולין.
מטופלים שלנו מקבלים הסברים מדעים, מבוססי המחקרים האחרונים כולל תפריט, מתכונים ואל התמיכה והליווי – בדרך להסגת הסוכרת לאחור.
אם גם אתם כבר התיאשתם מהמערכת, אם גם אתם רוצים לראות במה עיניכם איך בדיקות הדם משתפרות פלאים, איך המשקל המיותר נושר וההיקפים מצטמצמים
הצטרפו לאתגר 30 יום של תזונה מבריאה ותיווכחו בעצמכם שזה אפשרי.
ולא רק אפשרי – אפילו כיף, טעים וקל!!

כל אתגר כולל:
▪ שיחת אבחון אישית עם ענבל גלמן-מזרחי, תזונאית הבית שלנו להתאמת תפריט מיוחד לכם.
▪ שיחת אימון בריאות אישית איתי 1:1 כדי להוביל אתכם בבטחה בדרך החדשה והבריאה שבחרתם.
▪ חמש פגישות קבוצתיות בנות 3 שעות כל אחת בהנחייתי. בכל מפגש אתעמק בחלקים נוספים של התזונה המבריאה ותשמעו הרצאה דומה למה ששמעתם אתמול; יהיה כיבוד מפנק ונקיים סבב העצמה הדדי.
▪ מנסיוני, בשלב הראשון, קבוצת תמיכה של מי שעוברים אתכם את ה”מהפך במטבח” היא המנוע הכי חזק שיש.
▪ קבוצת פייסבוק בניהולי – שנותנת לכם מידע, משוב ותמיכה 24/7 בזמן האתגר וגם הרבה זמן אחרי.
▪ מתכונים, תפריטים וחוברת מתכונים דיגיטלית כדי שתדעו בדיוק מה לעשות ומה להכין.
למידע נוסף אודות מחירים ליחיד ולזוג, ותנאי תשלום

לחצו כאן


 

סטייק

שישה – טיפים להכנת סטייק מנצח על האש

1. הסטייקים הכי טובים הם מנתחי בשר מיושן, משוייש בשומן ואם יש גם עצם – מה טוב.
אחרי ששנים פחדנו משומן, הורדנו אותו מהבשר שלנו והעדפנו לא לאכול אותו – מי שמבין דבר או שניים בבשר איכותי חוזר לשים על הגריל נתחים גדולים של בשר, שכוללים הרבה שומן – גם מסביב לנתח וגם בתוכו (מה שנקרא – משוייש מלשון שיש) גם עצם. באופן עקרוני (וזה נכון גם לסטייקים וגם לבשר לתבשילי קדירה) – בשר עם שומן ועצמות תמיד טעים יותר מבשר שאין בו שומן ועצמות והוא “נטו” שריר.
2. הגודל כן קובע – נתח עבה ועסיסי יהיה טעים ועסיסי (דאאהה) יותר מסוליות של פרוסות דקיקות (ואולי אף דפוקות השם ירחם) של בשר, שמונחות על הגריל וסביר להניח שיישרפו ויתייבשו לפני שנספיק ליהנות מהם. אני אוהבת את הגישה החברית / זוגית, בה מכינים כמה סטייקים עבים וגדולים במיוחד ואוכלים אותם בצוותא עם חבר. סטייק עסיסי ושמן גם מזמין להגיש אותו על צלחת עם סכין חד ומזלג ואפשר לוותר על הפיתה שבסה”כ משמשת לנו בתור “מפית אכילה” .
3. בעדינות עם התיבול – ככול שהבשר איכותי יותר כך הוא זקוק לפחות תבלינים. ובמילים אחרות – אם הטבח קובר את הסטייק בתבלינים – אולי יש לו מה להסתיר? בשר איכותי וטוב הוא טעים בזכות עצמו – תבלינים עוצמתיים מדי כמו המון שום, פלפל חריף, כמון, פפריקה או פלפל שחור “יהרגו” אותו וחבל; לקטי תבלינים מבוססי מלח לא רק שיקלקלו את הטעם אלא גם יגרמו להתייבשות הבשר ובריחת הנוזלים ממנו. כלל אצבע פשוט: אם הבשר לא טעים בלי תבלינים – אל תאכלו אותו!
4. בישול דו-שלבי – לקבלת סטייק מושלם טוב לתת לו “מכת חום” גבוהה ראשונה של צלייה כדי לקבל את ה”סגירה” משני הצדדים. אח”כ טוב לבשל את הסטייק על חום נמוך יותר – כדי שיתבשל בעדינות בחלקו הפנימי לפי הטעם שלכם. לכן, כשמכינים סטייקים עבים ועסיסיים כדאי להתארגן על גריל איכותי, עם מכסה, שאפשר לשלוט בו על עצמת החום וגובה האש.
5. תנו לבשר להתבשל בשקט! – הנטייה הישראלית של “להפוך את הסטייק על האש ” שוב ושוב (ושוב ושוב ….) הורסת את הבשר ומייבשת אותו. גם ל”גאונים” שחותכים את הסטייק תוך כדי הבישול ואף לוחצים על הסטייק כדי “שיתקדם הבישול” – מגיעות מכות! תעזבו את הבשר בשקט בזמן הבישול. תנו לחום לעשות את שלו. שמתם לב פעם שכל הפיכה, חיתוך ולחיצה גורמת להפרשת חלק מנוזלי הסטייק? אז זהו… שזאת הסיבה שהסטייקים שלכם יוצאים יבשים כמו סוליות.
6. תנו לבשר לנוח!! – בגמר הבישול – כשהסטייק נראה ומריח נפלא. זה הזמן לקחת אוויר ולתת לו מנוחה. כן, כן! ההתאפקות שלא לחתוך את הבשר מיד בגמר הבישול אלא לחכות עוד כעשר דקות לפני ההגשה ותחילת האכילה תעזור לכם להגיע לסטייק במושלם בעסיסיותו. הבעיה עם אלא שאצה להם הדרך היא שהם מזדרזים לחתוך את הסטייקים ובכך ניגרים הנוזלים הטעימים. הסטייק מאבד המון עסיסיות וגמישות וגם מפסיד חלק מטעמו ה”בשרי” הטעים.

חג שמח,

תמי

מבצע מיוחד
בעקבות המצב

הקורס שלי
"המדריך ליסודות התזונה המבריאה"
במחיר מיוחד

49 ש"ח בלבד!

המבצע לזמן מוגבל.

דילוג לתוכן